~ Aine Ashford ( ESPRIT )

Goto down

~ Aine Ashford ( ESPRIT )

Příspěvek pro Rei za Mon Jul 11, 2011 9:39 pmMeno: Aine Ashford
Codename: Esprit
Theme song: (x)
Vek: 17
Výška: 179 cm
Váha: 67 kg
Výzor: (x)
Výšku zjavne podedila po svojom otcovi, pretože vyrástla až do 179 centimetrov. Má štíhlu, atletickú postavu, o ktorú sa zjavne dosť stará. Všetko ostatné však už zdedila po matke - jahodovo blonďavé plavé vlasy; modré oči farby oblohy; bledú, alabastrovú pleť; príjemný úsmev, ako aj jej krásu a pôvab. Bežne ju môžete stretnúť v bežnom oblečení tínedžera, ale veľmi obľubuje romantický, nevinný a florálny štýl, ktorý jej dokonalo sadne. Kadere však má zväčša vypnuté, pretože sú príliš dlhé, takmer až po pás, aby ich mohla nosiť počas bežného dňa rozpustené.
Národnosť: americká
História:
Začínala, asi ako takmer každý moderný mutant, úplne normálne do rodiny armádneho generála a paničky v domácnosti... Život v horúcej Louisiane bol jednoduchý - základňa, kde pracoval Jonathan Ashford (x) bola blízko predmestia a Melanie (x), jej matka, jej venovala všetku svoju lásku. Už od začiatku sa zdala byť ako celkom bystré dieťa, ktoré sa dobre učilo, veľa študovalo a celkovo preukazovalo záujem o to, čo sa deje vo svete. Predovšetkým našla zaľúbenie v astronómii a prírodných vedách. Krátko po jej narodení sa narodil aj jej mladší brat, Samuel (x). Krátko na to bol Jonathan prevelený do Japonska kvôli výskumu americkej armády v krajine vychádzajúceho slnka. Rodina Ashfordovcov túto zmenu neprijímala veľmi ochotne, no peniaze boli niečo, čo potrebovali predovšetkým s ďalším hladným krkom na starosti. Obe deti mali detstvo veľmi pestré. Ako cudzinci v tejto krajine tu prežili viac ako štrnásť rokov, no nikdy nepociťovali potrebu sa vrátiť späť do USA. Osvojili si ako japončinu, tak aj zvyky domácich. Nikdy však nezanevreli na svoj domov a obaja ich potomkovia dúfali, že sa tam raz presťahujú, pretože niekoľkokrát za ten čas navštívili svoju vzdialenú rodinu v Lousiane. Boli vychovávaní v katolíckej viere, preto im skromnejšie podmienky neprekážali. Naučili sa dokonca aj typickej japonskej pokory a istým spôsobom aj pracovitosti.

Postoj Ashfordovcov k mutantom, fenoménu doby, bol neurčitý. Zatiaľ čo Jonathan so zápalom bojoval v ich práva, Melanie to bolo prakticky jedno. Malý Samuel, ako sa zdalo, v tom našiel záľubu a zbieral si záznamy o všetkých mutantoch, ktorých spoznal zaujímajúc sa tak o ich dary, ale aj možnosti ich využitia. Aine, podobne ako jej matka, taktiež neprejavovala väčší záujem o to, kto sú. Brala ich však ako rovnocenných ľudí s darom, ktorí majú aj tí bežní, obyčajní, ktorí sa dajú stretnúť na ulici.

PROJEKT AMATERASU

Projekt Amaterasu bol ústredným výskumom v oblasti mutantov na japonských ostrovoch a bol vedený v spolupráci s Americkou vládou v záujme nájsť dôvody mutovania génov v prípadoch Homo superior, ako sa zvykli nazývať. Už na začiatku bolo jasné, vzhľadom na prísne utajovanie jeho existencie, že niečo zjavne nebude v súlade s právom a zákonom. Najvplyvnejšou sekciou, na ktorej sa podieľalo množstvo ľudí, bolo pôsobenie radiácie na kódy DNA človeka. To, následne po dlhodobom vystavení istej dávky spôsobovalo možnú aktiváciu mutagénu, ktorý bol zodpovedný za existenciu mutantov. Radiácia, ktorej boli po dlhý čas všetci vystavení bola len o niečo väčšia, než bežná ročná dávka, no jej špecifická vlnová dĺžka mala byť akýmsi "spúšťačom" a katalyzátorom. Ashford, vzhľadom na jeho participáciu na podobných projektoch už v minulosti, sa dobrovoľne prihlásil, že on, ako aj jeho rodina budú jednou z mnohých, ktoré toto podstúpia. Jonathan bol obsesívny. Aj napriek tomu, že to bola jeho vlastná rodina, mu nezáležalo na tom, že by ich to mohlo teoreticky stáť životy. Nikdy niečo podobné nebolo skúšané dlhodobo. Krátkodobé účinky vykazovali, že teória funguje aj v praxi. Väčšina však nemala ani predispozície, preto neboli nejako ovplyvnení. Ale tí, u ktorých to fungovali... Gény potom však boli viac, než nestabilné a neboli trvalé, teda subjekty buď umreli, alebo trpeli v následkoch neúplnej mutácie. Nezáležalo mu na tom - chcel len, aby boli špeciálni, aby boli dokonalí.

Obe deti z rodiny Ashfordovcov vykazovali výsledky.

Schopnosť:
Špiritizmus
- kategória na rozhraní delta, až alfa úrovne
- Aine je schopná sa premeniť na svoju duchovnú formu, resp. nechať svoje telo odhmotniť. Naberá tak vzhľad akéhosi dymu s obrysmi jej tela, ktorý je polopriehľadný, svetlosivej farby, no v konečnom prípade nie je postrehnuteľný voľným okom, ak sa naňho človek nesústredí.
- čas, v ktorom môže zostať v tejto forme záleží od tréningu. Momentálne v nej vie ostať len hodinu, nanajvýš dve.
- akýkoľvek fyzický útok na ňu je týmto neúčinný, pretože jej telo je v podstate nehmotné. Nesmie však stratiť podstatnú časť, inak nie je možné, aby sa vrátila späť do tej hmotnej. Hrozí, že následne takto ostane navždy.
- schopnosť je možné preniesť fyzickým kontaktom, ale iba na veľmi obmedzený čas a je príliš náročné, aby sa niečo také uskutočnilo. Prebieha totižto dezintegrácia nielen jej matérie, ale aj toho druhého. Nikdy nič také neskúšala, no vie, že je to možné.
- dym je možné akokoľvek meniť a formovať, no následne trvá istý čas, kým sa vráti do nehmotnej-ľudskej podoby, resp. do tej, v ktorej je po aktivácii schopnosti.
- počas tejto formy JE možné zhmotniť niektoré časti tela, ak je to potrebné. Značnými nevýhodami je fakt, že fyzická sila je niekoľkokrát zmenšená - energia a sústredenie je rozdelené medzi udržiavanie špiritistickej formy a zhmotnenie danej časti.

PROJEKT ESPRIT
Keď sa jej otec dozvedel o tom, že Aine aj Samuel boli úspešnými subjektmi, neváhal a oznámil to svojim nadriadeným a výskumnej jednotke. Boli prví, ktorých mutácia bola stabilná, aspoň sa to tak na prvý pohľad zdalo. Po otcovi nemali mať žiadne značné predpoklady na to stať sa mutantom, to špecifický typ radiácie zjavne evokoval a katalyzoval to, v čo tak všetci veľmi dúfali - výsledok ich neľudských pokusov, ktorý by uspokojil obe vlády a zaručil im tak ďalší prínos financií na úplne nový projekt. Ten niesol názov Esprit, po jeho prvej laboratórnej myši - Aine.
Informácie o projekte sa čoskoro prevalili vďaka jej matke, Melanie, ktorá nestrpela fakt, že by sa na jej deťoch robili pokusy. Brala ich a milovala ich, akí sú a muža znenávidela po tom, čo sa dozvedela všetky zverstvá spáchané nielen na nich, ale aj na ostatných, ktorí práve kvôli takýmto projektom trpeli, ale aj umierali. Nechcela, aby sa to isté stalo aj deťom a preto ich upozornila skôr, než ich mohli predviesť na vojenskú základňu. Veriac, že robí správnu vec, sa rozhodla opustiť Jonathana zdrtená jeho skutočnou tvárou a utiecť do Európy so svojími deťmi.

Tesne pred odchodom sa však mysle Aine dotkla iná. Hlas sa jej predstavil ako Charles Xavier a poskytol útočisko vo Washingtone v Akadémii pre Nadané deti... Pre mutantov, ako je ona a všetkých, ktorí potrebujú pomoc. Neváhala a prijala túto ponuku. Vedela, že ak odíde so svojou matkou, ohrozí ju to. Melanie to lámalo srdce, no dúfala, že budú v dobrých rukách a že ju Xavier bude vedieť ochrániť po tom, ako ju ubezpečil, že budú obaja v poriadku. Zatiaľ čo matka odišla Švajčiarska, oni prevzali dočasnú novú identitu, aby sa dostali do USA. Jonathan čakal príliš dlho. Všetky tieto udalosti mali rýchly spád a aj za pomoci Profesora X sa Aine so Samuelom dostali do Ameriky, aby mohli začať nový život a štúdium.

Povaha:
Aine je veľmi dobré, milé a slušné dievča... kým sa nenaštve. Bola vždy vychovávaná v prísnej atmosfére, zo strany matky v katolíckom duchu a zo strany otca zas vo vojenskej precíznosti. Nikdy by nikomu nechcela zle a všetko robí v nádeji, že tomu druhému to len pomôže. Pri prvom stretnutí je pomerne tichá a trvá trocha dlhší čas, kým sa aklimatizuje na niekoho prítomnosť, no potom sa dozaista otvorí a máte možnosť spoznať silu jej priateľstva. Je veľmi loajálna veci, ale častokrát neverí v samú seba. Vždy sa totižto stretávala s tým, že nie je dosť dobrá pre svet, hlavne zo strany otca. Ten nebol nikdy s ničím spokojný. Mama ju však vždy uchlácholila, no ani ona sama nemala tú odvahu sa postaviť svojmu manželovi. Je veľmi empatická a veci ju trápia pomerne dlho. Vtedy sa uzatvára do seba a zdôverí sa len tomu, komu absolútne verí. I to je však veľmi zriedkavé, pretože si všetky svoje problémy radšej schováva pre seba, aby nimi niekoho nezaťažovala.
Jej aktivácia mutantského génu bola pre ňu zlomová. Zrada zo strany otca, ktorého aj napriek všetkému hlboko rešpektovala, ju veľmi zranila a tým sa ešte viac uzavrela pred svetom. Chcela zostať s mamou, no radšej odišla, aby ich svojou prítomnosťou akokoľvek neohrozovala. Istým spôsobom sa stala trocha cynickou a táto jej druhá tvár sa preukazuje len zriedkavo. Vždy sa však snaží veriť, že všetko dopadne dobre, aj keď sama vie, že iba klame samú seba. Už nebolo cesty späť.
Frakcia: študent Charlesa Xaviera, neutrálne kladná
avatar
Rei
Admin

Počet príspevkov : 54
Join date : 11. 07. 11
Age : 24
Bydlisko : Na hraniciach fantázie

Zobrazit informace o autorovi http://costumetrunk.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Re: ~ Aine Ashford ( ESPRIT )

Příspěvek pro Rei za Tue Aug 09, 2011 9:20 pm

/zmena theme songu

_________________


avatar
Rei
Admin

Počet príspevkov : 54
Join date : 11. 07. 11
Age : 24
Bydlisko : Na hraniciach fantázie

Zobrazit informace o autorovi http://costumetrunk.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru