Rory Moonstar (Silver Fox)

Goto down

Rory Moonstar (Silver Fox)

Příspěvek pro Lly za Fri Aug 05, 2011 7:31 pm

Meno:
Rory Moonstar

Codename:
Silver Fox

Theme song:
https://www.youtube.com/watch?v=ygNuRpwZqRU&feature=related

Vek:
17

Výška:
169 cm

Váha:
61 kg

Národnosť:
Cheyenne (pôvodní Američania)

Výzor:
Postavou nevýrazný, útly, nízky chlapec so zlatohnedou pokožkou, ktorá je dôsledok pôvodu i dlhých pobytov v coloradskej púšti. Jeho hnedé oči sťa oči medveďa zakrývajú jeho vnútorný burácajúci svet pred vonkajším a pôsobia ako smutné oči dieťaťa, ktoré sála pokojom a očakávaním z lepšej budúcnosti. V kontraste s jeho očami sú jeho postrapatené krátke striebristé vlasy, ktorých končeky pripomínajú vetrom ošľahané hrany skál zo Skalnatých hôr. Nosí odeté jednoduché voľné šaty, ktoré sú v kontraste s jeho tvárou. No sú to jedny z mála vecí, ktoré vlastní. Najčastejšie ide o kombináciu bielohnedej kockovanej košele, ku ktorej nosieva hnedé jeansové nohavice upevnené na trakoch. http://www3.picturepush.com/photo/a/6247136/640/6247136.jpg

História:
Bol by úplne obyčajným chlapcom, ktorý by prežil svoj život v ústraní ďaleko od veľkomiest a všetkého zlého, nebyť tradície o rodinnej kliatbe.

Moonstar, jedna z pôvodných amerických rodín (pôvodom Cheyenne), obývala Boulder v štáte Colorado už niekoľko generácii. Ako každý z pôvodných rodov, aj tento mal svoju špecifickú históriu, osud i kliatbu, ktorá sa predávala po celé generácie. Zvláštnosťou Moonstarovocov bol jeden jediný potomok ženského pohlavia, ktorý bol navyše obdarovaný nadľudskými schopnosťami. Celé generácie mali ženy z rodu zvláštne zmyslové vnímanie – vedeli čítať myšlienky, boli empatické, predpovedali budúcnosť a pod. Postupným zmiešavaním krvi s krvou prisťahovalcov sa tieto schopnosti umocňovali. A tak sa začína aj príbeh najmladšej generácie.

Narodila sa im dcéra Danielle, zvaná Dani, dievčatko zmiešanej krvi trpezlivých Cheyenneov a výbušných Írov. Podobne ako jej matka i stará mať, aj Dani zdedila viac cheyennských vlastností. Moonstarovci by mali asi pokojný život, rovnaký ako ich predkovia, ak by neporušili pravidlo, ktorého sa ich rod držal po celé generácie. Splodili druhé dieťa – syna Roryho, čo bolo ozaj neobvyklé. No rozhodli sa vzoprieť osudu. Rory bol na rozdiel od svojej sestry nepokojný a viac výbušný – bol až príliš živým dieťaťom s veľkým nepokojom v srdci. Prejavovala sa v ňom horkokrvnosť z otcovej strany.

Rodina si žila pokojne celé roky až kým sa Dani nedostala do obdobia pubertálneho veku, kedy sa podobne ako u väčšiny mutantov aj u nej začali prejavovať schopnosti mysle. Nebolo to v rodine ničím výnimočným a matka ju usmerňovala vo všetkých jej krokoch. Rory zatiaľ pokojne vyrastal popri nich. Dani mu neraz ukázala kúsok svojej vlastnej fantázie a ich vzťah sa upevňoval čoraz viac. Až v osudný deň zimného slnovratu 1960 Dani predpovedala vo svojej vízii smrť rodičov ako dôsledok ich vzopreniu sa osudu. Čoskoro po vyrieknutí predpovede ich rodičia nadobro zmizli a už o nich nikdy nikto nepočul.

Dostali sa pod ochranné krídla starého otca – Čierneho Orla, kde spolu vyrastali v tradícii pôvodných obyvateľov. Dani sa postupne učila ovládať svoju schopnosť. Zvrat však nastal, keď sa nečakane tieto schopnosti začali objavovať u mladého Roryho. Nebol na ne pripravený. Nie pre jeho raný vek, skôr pre jeho vrtkavú a výbušnú povahu. Starý otec ho učil k trpezlivosti i pokore, avšak Rory vzdoroval a neraz si prefíkane starcove rady vysvetľoval po svojom.

Neubehol ani rok pobytu u Čierneho Orla a Dani z ničoho nič zmizla. Nikto nevedel kam, akoby sa pod ňou zem zľahla. Roryho svet sa zlomil a jeho vlastná schopnosť ho začala ovládať - nebol pánom samého seba. Vytvoril silné silové pole, ktoré nedovolilo nikomu vstúpiť do blízkosti malého chlapca, ktorý len bezvládne ležal na posteli a okolo neho sa vznášali predmety z dreva a pálenej hliny. Slabý Rory strácal množstvo energie, vlasy mu postupne bledli až chytili striebristý odlesk a nebyť starého otca, asi by to viedlo k Roryho záhube. Starec múdro využíval krátke chvíle, keď silové pole ochablo a mohol pristúpiť bližšie k vnukovi. Podával mu bylinkové vývary, ktoré ho mali udržať pri živote a popritom mu rozprával starý indiánsky príbeh o striebornom lišiakovi, po ktorom ho neskôr nazval Silver Fox.

Útrapy malého chlapca z časti skončili až po príchode Charlesa Xaviera, ktorý sa ho ujal a vzal pod patronát. Prisľúbil Čiernemu Orlovi, že chlapca naučí ovládať vlastnú schopnosť a nájsť vnútorný pokoj. Vzal dieťa do svojej školy pre výnimočnú mládež, kde sa Silver Fox učí ovládať svoju myseľ a neskrotné srdce.

Schopnosť:
Telekinéza
Zjednodušene napísané, ide o schopnosť presunúť predmet na určitú vzdialenosť pouhou myšlienkou. Podľa osvojenia schopnosti ide sprvoti o krátke vzdialenosti a malé predmety. Neskôr ich hmotnosti môžu rapídne narastať i vzdialenosti, tie však len do okruhu pár desiatok metrov. Fyzikálna podstata schopnosti je komplikovaná a tkvie v generovaní silového poľa, ktoré pôsobí na predmety. Práve veľkosť pôsobiacej sily má rozhodujúci vplyv na obmedzenie hmotnosti predmetu. Pri dostatočne veľkej pôsobiacej sile je telekinetik schopný dokonca predmety formovať (napr. ohýbať). Avšak pri vytváraní silového poľa dochádza k rapídnemu úbytku energie u telekinetika, ktorý ju spotrebúva na generovanie silového poľa – platnosť I. zákona termodynamiky. Intenzita vytvoreného silového poľa je priamo úmerná množstvu vynaloženej energie a preto nárastom hmotnosti preneseného predmetu, na ktorý sa pôsobí, súvisí aj vyššia spotreba energie telekinetika. Začiatočníci pri malom stupni osvojenia schopnosti sú následne úplne vyčerpaný a musia si „dobiť“ energiu. Evolúciou schopnosti u telekinetika narastá rýchlosť dopĺňania si energie aj jej kapacita. Silové pole má okrem transportných možností aj výborné obranné vlastnosti, kedy môže brániť vniknutiu predmetov do blízkosti telekinetika.

Povaha:

Výzorom možno zamĺknutý, správaním agilný a občas až príliš horlivý. No to nie je jeho skutočná podstata. Jeho vnútro je búrlivým vodopádom nepokoja, plné zmiešaných pocitov, myšlienok, neistoty a nevedomosti, ktoré mu profesor X ukryl v mysli aby mal možnosť nájsť svoj vnútorný pokoj. Napriek tomu sa ľahko rozruší. Je poslušný, no často si pravidlá a príkazy vysvetľuje po svojom – pripomína trocha prefíkanosť líšky, keď si prispôsobuje všetko podľa seba. Nezdržuje sa pridlho v početnejšej spoločnosti, pretože sa ľahko rozruší a následne koná zbrklo. Má radšej úzku spoločnosť a tiež sa často uchyľuje k samote. Má rád slnko, ktoré mu svojimi lúčmi dodáva dostatok energie k pokojnému trénovaniu svojich schopností.
avatar
Lly

Počet príspevkov : 19
Join date : 05. 08. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Rory Moonstar (Silver Fox)

Příspěvek pro Rei za Fri Aug 05, 2011 7:35 pm

/ POVOLENÉ.

Prosím pekne, toto je mladý muž, ktorý má rozumu dosť na chémiu/fyziku, no nech sa páči teda! Príkladový profil. Vitaj u nás Smile

_________________


avatar
Rei
Admin

Počet príspevkov : 54
Join date : 11. 07. 11
Age : 24
Bydlisko : Na hraniciach fantázie

Zobrazit informace o autorovi http://costumetrunk.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru