Zaira Wright (MIRAGE)

Goto down

Zaira Wright (MIRAGE)

Příspěvek pro Lyn za Fri Jul 29, 2011 12:01 pm

Meno: Zaira Wright

Codename: Mirage

Theme song: x

Vek: 37

Výška: 174

Váha: 62

Výzor: Nikdy si naň nepotrpela, nepovažovala ho za dôležitý. V jej svete totiž bola totiž realita len...relatívnym pojmom. Teda takisto i vonkajší výzor. Napriek tomu však podľa kritérií verejnej mienky nikdy nepatrila k škaredým ženám. Pomerne husté kadere vlasov, vyhladené na temene hlavy a pozvoľne vlniace sa na ramená, vždy nosieva voľne. Ich čerešňový nádych korešponduje so svetlomodrými očami, zasadenými vo výrazne klenutom oblúku. Okrúhlu tvár dopĺňajú plné pery, ktoré paradoxne vždy rada zvýrazňuje rúžom. Nie pre zvýšenie atraktivity, skôr len z tradície a zo zvyku. Celkový dojem z jej osoby pôsobí mimoriadne žensky, elegantne, miestami až príliš uhladene. Prednosť dáva sukniam pred nohavicami, zvyčajne siahajúcim až pod kolená, jednoduchým blúzkam a topánkam s nízkym či vyšším podpätkom.

Národnosť: Americká

História: Bolo to necelých trinásť rokov pred začiatkom vojny. Paríž začal vysielať do sveta prvý krát cez televíziu. Mussolini započal diktatúru v Taliansku. Narodila som sa.

Naša rodina žijúca v Nevade sa poľahky mohla označiť za priemernú. Otec, hlava rodiny, pracoval ako výkonný riaditeľ. Matka, všemožne sa snažiaca aspoň navonok udržať si glanc dámy, bola ženou v domácnosti. Teda skôr paničkou. Nemala totiž rada iné, nedajbože hanlivé označenie.
Ďalším členom bol Joshua, môj starší, večne vtipný a príjemný brat. Ktovie, po kom to podedil.
Živili sme sa stereotypom. Spoločné večere, nedeľné barbecue, štúdium a povinné návštevy všetkých vzdialených príslušníkov Wrightovskej rodiny.

V mojich dvanástich rokoch bolo všetko presne také isté. Jediným rozdielom bolo niekoľko vrások, čo pribudlo na matkinej tvári a o čosi nižšie otcove zisky. Joshua mal v tom čase sedemnásť a bol mi vzorom. Kým sme boli mladší, venoval mi takmer každú chvíľu svojho času. Spoločne sme zdolávali adventúry a zdieľali voľný čas. Lenže Joshua bol zrazu mladý muž a ja len dieťa, čo mu je na obtiaž. Prišli autá, motorky, dievčatá. Všetko veci zaujímavejšie, ako mladšia sestra.
Nikdy mi to nepovedal priamo, nesprával sa ku mne zle, nekričal ani sa nesťažoval, no každé popoludnie niekam odišiel.
Zmenil môj stereotyp.
Nepáčilo sa mi to, zvnútra ma zožieral dovtedy nepoznaný pocit. Stratila som niečo, o čom som si myslela, že patrí len mne. Žiarlila som. Chcela ho späť.
Joshua sa však už nikdy nevrátil do zaužívaných koľají, pochopiteľne.

Bolo to jedno popoludnie, kedy sa znova chystal odísť. Tradične ku mne podišiel, postrapatil mi vlasy a rozlúčil sa. Avšak ja som ho nechcela nechať ísť. Kypel vo mne hnev. Všetky emócie vyústili v čosi nezvyčajné, pre mňa dovtedy nepoznané. Joshua zastal v strede cesty k autu svojich priateľov, ktoré naňho čakalo. Oči mal vypleštené, pohľad zmätený a ústa ledva dokázal zavrieť. Nie som si istá tým, čo presne vtedy videl, no viem, čo som chcela, aby to bolo. A viem, čo som videla ja. Nebola to naša vstupná cesta, ale skalnaté údolie neďaleko za domom. Bola to vlastne lúka s niekoľkými vyvýšeninami, kopami kamenia a kde tu suchými stromami. Bola som si istá, že sme v našom dome. No aj tak sme obaja s Joshuom videli lúku za našim domom. Možno len dve či tri sekundy, no viem, že to tak bolo. A viem, že som to zapríčinila ja.
V ten deň aj tak odišiel a ja som nad tým celým nechcela už viac uvažovať.

Prešli tri roky. Josh už bol na vysokej, preč od nás a ja som mala pätnásť, obdobie sladkého vzdoru. Svet bol už dva roky vo vojne, no našej rodiny akoby sa nedotkla.
Od toho zážitku s bratom sa mi nič podobné nestalo.

Na osemnáste narodeniny som odcestovala na univerzitu. Všetko by bolo v poriadku, no stávali sa veci, čo ma znepokojovali. Nie raz, či dvakrát, sa zopakovala situácia spred rokov. Pamätala som si ju a popravde ma desila.

V dvadsiatich rokoch som si bola definitívne istá tým, že so mnou niečo nie je v poriadku. Prvotný vzdor sa stratil a začala som so svojou schopnosťou pracovať. Uvedomovať si jej výhody a krásy. Prestala ju potláčať a báť sa jej. Netušila som, že to je len zlomok jej skutočných možností.

Okolo dvadsiatich štyroch rokov sa mi už stávalo, že som stretla aj iného mutanta. Mutant... Neznášala som to slovo, už len z princípu, no všeobecnému označeniu sa nedalo vyhnúť. Fascinovala ma každá, aj keď ojedinelá skúsenosť s takouto bytosťou, obzvlášť, tie prvé.

Na prelome tridsiatky, pri bežnom posedení v poloprázdnej kaviarni, som sa znova pokúšala využiť svojho nadania. Nikdy som to nemyslela zle, chcela som len vedieť, čo dokážem a čoho je mutácia samotná schopná. Preto bolo pre mňa výzvou aplikovať ju na skupiny ľudí. Nie veľké, to som stále nedokázala. No priestory na to postačovali. V ten deň tam sedel aj Charles Xavier. Po mojom, aj keď len chvíľkovom, pokuse o navodenie atmosféry tichej, no rozľahlej pláže, mu muselo byť jasné, že nejde o náhodu.
Nasledujúce dva roky mi Charles v značnej miere pomáhal pochopiť vlastnú identitu ako aj narábanie so schopnosťou. Prestala som s lúkami a plážami. Odrazu moja myseľ bola schopná vytvárať falošné monštrá, prízraky a iné, mnohokrát desivé veci.
No bola som to ja, koho najviac desili. Nezvládla som zmenu, ktorá nastala. Odišla som, utiahla sa späť do Nevady. Na celých päť rokov.

Po tých piatich rokoch vnútorného boja som sa postupne zmierila a pracovala s tým, že nie mutácia ovláda mňa, ale ja ju.

„We stopped checking for monsters around us when we realized they were inside us.“

Na jeseň roku ´62 sa ma Charles znova skontaktoval. A ako som neskôr zistila, nie len mňa.
Nepotrebovala som žiadne vysvetlenia, moje kroky smerovali na akadémiu na prelome nového roka s nadšením.

Schopnosť: Vytváranie ilúzií

Myšlienková schopnosť postavená na základe vlastnej fantázie autora. Jej podstatou je navodenie falošných dojmov, vytváranie v hlavách ostatných ľudí či mutantov nereálne javy, miesta, pri vyššej úrovni i jednoduché situácie. Všetky predmety a javy sú však nehmotné, nedokáže vytvoriť skalu ani piesok, dokáže však navodiť pocit toho, že ste na púšti a obďaleč je kopa skál. Zo začiatku každá ilúzia trvá len okamih, avšak pri sústredení je možné dobu trvania predĺžiť takmer na hodiny, to však len v dokonale pokojnom stave.

Povaha: Nekomplikovaná, nekonfliktná, zvedavá a sebakritická. Nevyrába si nepriateľov, nemá však ani veľa blízkych priateľov. Nedôveruje ľudom viac, ako je potrebné. Miestami podozrievavá, no so zdravým úsudkom a zmyslom pre odhad situácie. Nekoná zbrklo, no často sa nechá uniesť vlastnou túžbou po dokonalosti. Kedysi bojovala so strachom so samej seba, dnes je vyrovnanou osobou.

Lyn

Počet príspevkov : 14

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Zaira Wright (MIRAGE)

Příspěvek pro Rei za Fri Jul 29, 2011 12:07 pm

// POVOLENÉ.

Vitaj medzi nami <333333333333
Inak príkladová profesorka ^^

Rei
Admin

Počet príspevkov : 54